STREET WORKOUT (Лучинець) Вівторок, 19.03.2024, 08:59
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню

Відео

Архів записів

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода
Погода в Україні

вхід

Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Карта
Locations of visitors to this page



Присідання

Присідання - одне з базових вправ у важкій атлетиці на м'язи ніг. Однак по користі пріседянія прийнято вважати одим з найважливіших вправ не тільки в силовому спорті, а й в загальнофізичної підготовки. 

Користь присідань полягає в тому, що вони сприяють швидкому набору сили і маси не тільки ніг і низу спини, а дають поштовх всьому організму в цілому. При присіданнях залучаються до роботи безліч великих і дрібних м'язів всієї нижньої частини тіла.

Класичні присідання дають навантаження на квадрицепси, великі сідничні м'язи, біцепси стегна, а так же литкові м'язи. Користь присідань безумовно велика, всілякі вправи з присіданнями використовують для загальнозміцнюючого ефекту або навпаки як реабілітаційних, з метою відновлення організму після ослаблення та травм.

Техніка виконання присідань

Присідати можна зі штангою на плечах (трапеціях), на спеціальних тренажорах і взагалі без будь-якого додаткового ваги. Нижче наведені загальні технічні моменти присідань, так як відмінності з вагою ви займаєтеся або без все таки є.

1. Для початок необхідно прийняти правильне положення (стійку). Встаньте на рівну, тверду поверхню, поставивши ноги на ширині плечей. Спину обов'язково тримаєте прямий, голову прямо. Положення спини і голови при опусканні і підніманні тіла повинно залишатися незмінно.
2. Навантаження повинна лягати на середину ступень, не на шкарпетки і не на п'яти. При пресіданіі стежте за «рівною спиною і головою», це допоможе вам відучитися нахилятися вперед, так як в противному випадку навантаження піде на шкарпетки, що призведе до втрати рівноваги.
3. Фазу опускання тіла і фазу підйому робіть не швидко, постійно тримаючи м'язи в напріяженіі. Не можна розслабляти м'язи в нижньому положенні, а потім різко підніматися «силовим ривком», так можна травмувати суглоби.
4. При присіданні під час підйому категорично забороняється затримувати або учащати дихання. Слід дотримуватися простої формули: Опускання тіла Вдих - Підйом тіла Видих.
5. При присіданнях глибина приседа повинна бути 90 градусів, не можна присідати нижче, виконувати глибокі присідання. Це дуже небезпечно для колінних суглобів, а користь при таких присіданнях мінімальна, тому що навантаження скидається з м'язів ніг на коліна.
6. Коліна не повинні звужуватися або розширюватися на підйомі, забороняється відхилення таза вліво або вправо, він повинен опускатися і підніматися тільки вгору-вниз, в іншому випадку навантаження відразу ляже на одну ногу що може привести до травми.
Якщо працювати з великою вагою, то необхідно використовувати спеціальну екіпіровку - важкоатлетичний пояс, наколінники і еластичні бинти.

Види присідань

Види присідань залежать від наступних моментів. Від Розташування центра ваги, від глибини присідань і від розташування ніг.

За розташуванням центру тяжіння присідання діляться:

Пріседаенія зі штангою (на спині) - штанга перебувати на трапецевидне м'язах.
Пріседянія зі штангою (на грудях) - штанга утримується руками хрест навхрест на дельтоподібних м'язах.
Присідання з гантелями - гантелі або гирі утримуються опущеними руками.
Звичайні присідання - без додаткової ваги. Користь цих присідань полягає в загальнозміцнюючому (і реабілітаційному ефект після травм).

За глибиною присідання поділяються на:

Дрібні або часткові присідання - з органиченное амплітудою виконання. Використовуються в основному пауерлифтерами, які працюють на максимальне підвищення сили.
Середні або присідання до паралелі-стегно повинно бути паралельно підлозі. Найпоширеніші присідання.
Великі або глибокі присідання - таз опускається до максимуму (іноді торкаючись п'ят). Цей вид присідань вважається найбільш травмонебезпечним, оскільки створює сильний згинальний момент в колінних суглобах.

За розташуванням ніг присідання поділяються на:

Пліє присідання - ноги розгортаються максимально широко, шкарпетки розлучається в сторони.
Гакк-присідання - штанга утримується на прямих руках при виконанні вправи.
Сумо присідання - ноги й коліна розгортаються в сторони максимально широко.
Пістолетні присідання - робляться на одній нозі, потім на інший.
Присідання ножиці - одна нога вистовляется вперед, друга залишається на місці, все навантаження приходиться на вистовленную ногу.

Користь присідань

Користь при виконанні присідань безумовно велика. У початківців спортсменів відбувається базове зміцнення ніг і нижньої частини спини, у досвідчених культуристів йде набір сили і м'язової маси, у людей, які відновлюються після травм, відбувається загальне зміцнення організму.
Варто зазначити, що виконання для різних цілей буде відрізнятися, але користь присідань, як і результат буде одна - зміцнення організму.

Гімнастика

Спорт і Фітнес

СМС БЕЗКОШТОВНО

Планета

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

VK.Com

Беглий О.М © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz