STREET WORKOUT (Лучинець) Вівторок, 19.03.2024, 07:11
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню

Відео

Архів записів

Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Погода
Погода в Україні

вхід

Свята
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Карта
Locations of visitors to this page

Підйоми назад

Формально всякий оборот - це замкнутий поєднання спаду з відповідним підйомом. В даному випадку (як, втім, і в більшості махових вправ) підйом також не можна виконати без достатнього попереднього спаду. Тому і підйом, і оборот назад по суті ідентичні руху. Відмінності стосуються лише амплітуди і частково форми спаду. В ході самого спаду гімнаст повинен максимально відтягуватися від опори. В залежності від початку руху це досягається по-різному: спортсмен або максимально «складається», або відводить тіло від опори за рахунок рухів в плечах, або розгинається не тільки в плечах, а й у тазостегнових суглобах. Найважливіший момент спаду - організація обертального руху ніг. Якщо при спаді таз довго утримується вгорі, а ноги акцентовано «накривають» голову (рис. 105), то обертальний рух форсується; гімнаст легко виходить в упор ззаду в закритому положенні. Якщо згинання тіла не акцентується, а таз швидко проводиться за лінію рук, то ноги гімнаста (а значною мірою і тулуб) при спаді втрачають обертальний рух. У цих умовах подальше розгинання тіла розкидає ланки тіла в різні боки і гімнаст може зупинитися під поперечиною в прогнутому положенні. Очевидно, що є необмежене число і проміжних форм спаду. Вони використовуються для доцільного побудови підйомів і оборотів назад, в тому числі для їх з'єднання з наступними вправами.

Підйом назад в упор позаду (в темпової з'єднанні)

Спад (ріг. 106, 1-3). Гімнаст приходить до вихідне положення високим полупод'емом вперед (хватом зверху). З другої половини спаду тазостегновий кут майже не зменшується (2-3). Опускаючи таз, спортсмен швидко вводить його в лінію рук (1-3), тому швидкість обертання ніг невелика. В кінці спаду (3) тіло помірно зігнуте (щільного згинання немає), таз піднятий, голова дещо нахилена назад. Підйом (3-7). Розгинаючись, спортсмен впритул підводить таз до грифа (3-4). Руки енергійно притягують сідниці до опори, чому допомагає нахил голови вперед. При помилковому підйомі голови вгору-назад м'язи плечового пояса, що утримують таз у опори, розслабляються і гімнаста відкидає від грифа. Показовими руху ногами: з початку розгину (3) і до найбільшого прогину (6) ноги практично не обертаються - це дозволяє гімнастові прийти в упор позаду з сильно натягнутими м'язами живота (6-7).

Підйом розгинанням назад з поворотом кругом в упор спереду

Підйом і оборот назад в упор ззаду

Нескладне сполучна вправу. Піднесенню тому (рис. 94) звичайно передує змін зігнувшись з вису (кадри 1-3) і мах назад. Проходячи вис зігнувшись ззаду (кадр 2), гімнастка, неповністю розгинаючись, посилає ноги вгору і підводиться з вису, збільшуючи тим самим амплітуду подальшого маха вперед (кадри 2-3). Подальший спад виконується з темповим складанням у висі зігнувшись ззаду (кадри 3 - 4), після чого негайно слід розгинання в тазостегнових суглобах. При цьому таз зусиллям рук приводиться до жердини (кадри 4-5) і там утримується, плечі швидко піднімаються вгору-назад, постава зберігається закритою. Лише у фінальній частині підйому, коли вихід в упор ззаду вже забезпечений (кадри 6-7), голова може трохи піднятися. Порушення цього правила звичайно приводить до відриву таза від жердини і збою в підйомі.
На рис. 95 показаний оборот тому з приходом в прогнутої упор ззаду і подальшим отмахом через голову. Видно, що спад виконується тут без сильного складання (кадри 1 - 3), розгинання починається досить рано, а ноги як наслідок надовго затримуються ззаду у горизонталі (кадри 3-6).
Гімнастика

Спорт і Фітнес

СМС БЕЗКОШТОВНО

Планета

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

VK.Com

Беглий О.М © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz